Våryra på Grand!

En dag full av vårinspiration! Se mer vad som händer under dagen 👇

Våren spirar i huset och längtan efter sol, ljus och värme är stor. Lördag den 28 mars välkomnar vi våren lite extra i huset. Här kan du inspireras av vårens alla nyheter, fynda hos butikerna, träffa utställare, äta, fika och låta barnen utforska roliga aktiviteter.

Se nedan vad som händer under dagen 👇

🌸  Vårnyheter i butikerna
Ta del av vårens mode, få tips och inspiration av personalen. Fina erbjudanden i många butiker!

Medverkande utställare:

🌿 Bergkvara Betong
🌿 Mares Naturtvålar
🌿 Millans Bröd & Bullar
🌿 Kalejdoskop Design
🌿 Oddly Delicious
🌿 Root by Nisreen
🌿 Ruths hus
🌿 Sogold Art

🎪 Roman cirkuskonstnären 12.00-15.00

Det blir cirkustrix, trolleri, jonglering med tallrikar, bollar, ringar och annat kul. Alla barn som vill får vara med och prova. Romans cirkusplats hittar du mittemot KICKS. Kom och var med du också!

🎈 Ballongfigurer 11.00-16.00

Få en ballongfigur av ballongkonstnären Marie

🥰 Premiär för Kompisklubben 12.00-16.00
Välkommen att bli medlem vår nya Kompisklubb!
Rödis & Grönis bor på Grand Samarkand och de älskar att dansa, pyssla och säga hej till alla barn. Därför blir de extra glada om just du vill gå med i deras Kompisklubb så du inte missar alla roliga events som anordnas med Rödis & Grönis på Grand Samarkand. Du hittar oss vid östra entrén, nära barntåget.

🥰 Bli medlem och få en t-shirt!
Besök oss och bli medlem. Alla barn som blir medlemmar får varsin Kompisklubb t-shirt samt ett eget medlemskort.

🥰 Minidisco kl 13 & kl 15
För att fira bjuder Rödis & Grönis på lite smått och gott samt mini-disco på lördagen.

🎶 Musik med Robert Twarnley 12.00-15.00

Under dagen får vi besök av Robert Twamley, en artist med känsla för både stämning och närvaro. Med en mix av välkända låtar och sköna toner bjuder han på livemusik i gallerian.

🚗 Atteviks ställer ut
Atteviks bilar är på plats med visning och tillfälle att prata bil med säljare.

Varmt välkommen, vi ses på Våryran 28 mars!

 

Dela inlägget:
Datum:
28 mars
Tid:
10.00-18.00
Plats:
Grand Samarkand
Populära sökningar
Butiker
Mat & Fika
Öppettider
Kundklubb